Těhotenská masáž

Těhotenství je krásným životním obdobím. V čase, kdy je žena extrémně citlivá a vnímavá, masáž přináší báječné pocity odpočinku a relaxace. Těhotenská masáž často představuje jediný způsob jak ulevit od bolestí zad, šíje, ramenou nebo nohou, které často nastávající maminky trápí. Masáž je pozitivně vnímána i nenarozeným děťátkem.

Těhotenská masáž je přínosná během celého těhotenství až do porodu. Pro zdravou maminku je masáž velmi uvolňující a zcela bezpečná. Masáž není vhodné podstupovat během prvního trimestru, rozhodně se nedoporučuje v případech rizikového těhotenství a vážnějších zdravotních potíží. Vždy je nutné dbát na to, aby masáž těhotné ženy byla provedena certifikovaným odborníkem.

 

K masážím těhotných používám přírodní panenské oleje, které jemně pečují o pokožku. Hebounké oleje jsou hladkými, táhlými pohyby vmasírovány do celého těla. Něžné hmaty ulevují od bolesti ramenou i zad, zbavují pocitu těžkých nohou. Masáž uvolňuje svaly a klouby, příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů a zlepšuje pružnost pokožky (pomáhá předcházet striím). Masážní hmaty prostupují celým tělem a mají příznivý vliv také na dítě v bříšku.

 

Přínosy těhotenské masáže

  • přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění

  • příznivě ovlivňuje kondici maminky i plodu

  • zmírňuje pocity nevolnosti, zlepšuje spánek

  • ulevuje od bolestí a svalového napětí

  • pomáhá při otocích nohou

  • zlepšuje pružnost pokožky, předchází vzniku strií

Průběh masáže

V pokročilém stadiu těhotenství se uplatňuje poloha na boku.

 

Délka masáže se řídí pocity těhotné ženy.  Dle potřeb a přání se masáž zkracuje, nebo se masírují jen vybrané partie. Obvyklá délka masáže je 60 minut.Více zde: https://samandiriel.webnode.cz/nabidka-sluzeb/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: https://www.webnode.cz