Komplexní příprava na porod

 

Probíhá formou třech na sebe navazujících schůzek ( 3 x 90 minut).

  • Při prvním setkání se seznámíme, sdělíte mi své představy a případné obavy, týkající se porodu. Pomohu Vám vybrat správné potřeby do porodnice. Povíme si, co ještě můžete udělat pro hladký průběh svého těhotenství, kdy je vhodné se vydat do porodnice a kdy v klidu zůstat doma. A na závěr si probereme průběh příjmu v porodnici a význam vyšetření, se kterými se v porodnici setkáte.

  • Při druhém setkání se budeme zabývat fyziologií porodu. Zaměříme se na pochopení porodního procesu z pohledu rodící ženy, i rodícího se miminka. Seznámím Vás s normálním průběhem porodu. Povíme si, jak se můžete pokusit vyhnout komplikacím, jak jim  lze předejít a jak se řeší. Probereme význam porodních bolestí, jak s nimi pracovat a jaké úlevové metody můžete během porodu využívat. Dozvíte se, jak se řeší případné komplikace.

  • Při třetí schůzce se budeme zabývat obdobím po porodu a hlavně přípravou na kojení, nacvičíme polohy, při kterých si bude jistá, že dítě získá dostatek mléka, dozvíte se jak podpořit laktaci, jak rozpoznat komplikace, jaké pomůcky kupovat a za co zbytečně neutrácet

  • Během kurzu se naučíte dýchací techniky, úlevové polohy, dozvíte se proč je správné psychické naladění důležité pro hladký průběh porodu.

  • Budete-li si chtít vypracovat porodní plán, pomohu Vám s jeho sestavením.

  • Pokud si chcete svůj porod prožít se svým partnerem, nebo jinou doprovázející osobou, je jejich přítomnost při předporodní přípravě velice vhodná. Mnohem lépe pak svou doprovodnou roli zvládají a jsou velkou oporou.

  • Součástí kurzu je i prohlídka prostor porodního sálu v Karviné a vyplnění dokumentace k porodu. Pokud si pro svůj porod zvolíte jinou porodnici, doporučuji její návštěvu před porodem.